Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  kk-kilpailut    Tulostuspäivämäärä  31 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tuusula    Tulostusaika  12:13   
  Järjestäjä  Tuusulan Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tytöt 2    386          2:21.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Helmi Käkelä  2006      35.13        35.13   
  Roosa Tuomola  2005      40.28        1:15.41   
  Elina Syvänne  2004      36.72        1:52.13   
  Lotta Nurminen  2005      29.60        2:21.73   
                     
Tytöt 1    340          2:27.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Milla Tuominen  2004                 
  Roona Karola  2004                 
  Beata Niskanen  2004                 
  Niini Saxelin  2003      2:27.94        2:27.94   
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pojat 1    313          2:13.08   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Martti Karesjoki  2004                 
  Aapo Tuhkanen  2005                 
  Aleksi Kauppinen  2003                 
  Eero Asikainen  2004      2:13.08        2:13.08   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roona Karola  2004    406          32.91   
  Tuusulan Uimaseura  32.17                 
Auri Korpaeus  2006    238          39.34   
  Tuusulan Uimaseura  44.32                 
Pinja Posti  2003    162          44.65   
  Tuusulan Uimaseura  44.62                 
Kira Kondratjeva  2008    113          50.29   
  Tuusulan Uimaseura  47.27                 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaska Schoenmakers  2004    230          35.56   
  Tuusulan Uimaseura  38.93                 
Joonas Kumpulainen  2006    217          36.23   
  Tuusulan Uimaseura                   
Lauri Hänninen  2007    115          44.75   
  Tuusulan Uimaseura  44.99                 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Nurminen  2005    429          1:06.59   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.35                 
                     
Roosa Tuomola  2005    418          1:07.17   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.30                 
                     
Åsa Kråkström  2004    255          1:19.17   
  Tuusulan Uimaseura  1:24.76                 
                     
Milla Tuominen  2004    226          1:22.45   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.05                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Asikainen  2004    409          1:00.52   
  Tuusulan Uimaseura  1:02.16                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    386          1:01.72   
  Tuusulan Uimaseura  1:02.54                 
                     
Martti Karesjoki  2004    293  33.68        1:07.65   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.13                 
                     
Lauri Hänninen  2007    147          1:25.07   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.64                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Alpola  1953    143          1:25.89   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Beata Niskanen  2004    384          2:44.44   
  Tuusulan Uimaseura  3:16.77                 
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Välimaa  2002    370  36.23  1:18.51  2:02.56    2:46.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Tuhkanen  2005    318          2:38.98   
  Tuusulan Uimaseura  2:53.56                 
                     
 
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roona Karola  2004    390          39.18   
  Tuusulan Uimaseura  40.05                 
Roosa Tuomola  2005    324          41.67   
  Tuusulan Uimaseura  42.88                 
Niini Saxelin  2003    321          41.81   
  Tuusulan Uimaseura  44.65                 
Pinja Posti  2003    271          44.25   
  Tuusulan Uimaseura  44.32                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Kumpulainen  2006    182          44.55   
  Tuusulan Uimaseura                   
Onni Vilja  2005    169          45.62   
  Tuusulan Uimaseura  46.58                 
Lauri Hänninen  2007    92          55.84   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jaska Schoenmakers  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  41.48                 
 
Laji 15, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Lahti  2008    161          1:41.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:36.52                 
                     
Pinja Posti  2003    104          1:56.68   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Asikainen  2004    317          1:11.69   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.17                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Masters M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johan Engström  1975    370          1:08.08   
  Tuusulan Uimaseura  1:07.29                 
                     
 
Laji 19, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Elina Syvänne  2004    385  1:16.18  2:38.75  4:02.68  5:26.22  10:58.43   
  Tuusulan Uimaseura  11:12.81      6:48.28  8:12.40  9:36.28       
                     
 
Laji 20, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aleksi Kauppinen  2003    447  1:08.48  2:21.13    4:48.59  9:39.84   
  Tuusulan Uimaseura  9:23.59                 
                     
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roona Karola  2004    487          32.62   
  Tuusulan Uimaseura  33.18                 
Helmi Käkelä  2006    403          34.74   
  Tuusulan Uimaseura  38.00                 
Beata Niskanen  2004    400          34.83   
  Tuusulan Uimaseura  36.05                 
Niini Saxelin  2003    335          36.93   
  Tuusulan Uimaseura  37.34                 
Åsa Kråkström  2004    213          42.97   
  Tuusulan Uimaseura  43.03                 
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Välimaa  2002    428          34.06   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Asikainen  2004    279          33.99   
  Tuusulan Uimaseura  33.70                 
Lauri Hänninen  2007    115          45.64   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Tuomola  2005    336          1:29.63   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.65                 
                     
Auri Korpaeus  2006    264          1:37.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:42.48                 
                     
Pinja Posti  2003    242  45.53        1:40.06   
  Tuusulan Uimaseura  1:37.45                 
                     
Kira Kondratjeva  2008    165          1:53.54   
  Tuusulan Uimaseura  1:49.06                 
                     
Meea Juntunen  2005              DNS   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.29                 
                     
 
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Karesjoki  2004    305          1:22.58   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.25                 
                     
 
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Nurminen  2005    417          2:27.72   
  Tuusulan Uimaseura  2:25.20                 
                     
 
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Tuhkanen  2005    407          2:14.06   
  Tuusulan Uimaseura  2:21.03                 
                     
Jaska Schoenmakers  2004    204          2:48.55   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 28, 200m Vapaauinti Masters M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Alpola  1953              DNS   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  31 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tuusulan Uimaseura  Tulostusaika  12:13