Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  kk-kilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tuusula    Tulostusaika  22:43   
  Järjestäjä  Tuusulan Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuus Pojat  2008  Tuusulan Uimaseura            2:36.97   
  Väinö Linnermo  2008      38.55        38.55   
  Yaroslav Uzlyakov  2007      1.41        39.96   
  Vertti Linnermo  2010      1.44        41.40   
  Joel Väisänen  2007      1:55.57        2:36.97   
                     
                     
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    38.78  43.14  44.25    2:49.66   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elina Syvänne  2004  Tuusulan Uimaseura            37.36   
Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi            39.98   
Silvia Koskela  2007  Järvenpään Uintiklubi            41.64   
Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi            42.81   
Emma Lahti  2008  Tuusulan Uimaseura            46.02   
Anni Perälä  2007  Järvenpään Uintiklubi            46.91   
Tara Hallia  2010  Järvenpään Uintiklubi            47.41   
Enni Falk  2008  Tuusulan Uimaseura            48.41   
Viivi Paavola  2009  Järvenpään Uintiklubi            49.78   
10  Jasmine Huttunen  2010  Tuusulan Uimaseura            50.27   
11  Melania Smirnova  2010  Järvenpään Uintiklubi            53.19   
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eero Asikainen  2004  Tuusulan Uimaseura            30.07   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura            31.16   
Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi            37.19   
Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura            40.50   
Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi            40.91   
Joel Väisänen  2007  Tuusulan Uimaseura            45.28   
Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi            48.23   
Patrick Tiihonen  2006  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
Vertti Linnermo  2010  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 7, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura            2:41.95   
Åsa Kråkström  2004  Tuusulan Uimaseura    40.19  1:30.44  2:30.34    3:18.16   
Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi            3:29.37   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura            2:43.97   
Joonas Salo  2004  Tuusulan Uimaseura            2:54.51   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura    34.47        1:04.25   
Lumi Arajuuri  2007  Tuusulan Uimaseura            1:24.81   
Emma Lahti  2008  Tuusulan Uimaseura            1:27.35   
Sophie Lahdensuo  2008  Tuusulan Uimaseura    43.75        1:36.00   
Tara Hallia  2010  Järvenpään Uintiklubi    57.25        1:42.00   
Viivi Paavola  2009  Järvenpään Uintiklubi            1:42.53   
Melania Smirnova  2010  Järvenpään Uintiklubi            1:46.17   
Anni Perälä  2007  Järvenpään Uintiklubi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ukko-Pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi    27.60        57.84   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura            59.34   
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    28.75        59.65   
Vinski Lång  2004  Tuusulan Uimaseura            1:02.59   
Joel Väisänen  2007  Tuusulan Uimaseura    44.50        1:24.91   
Väinö Linnermo  2008  Tuusulan Uimaseura    41.57        1:26.90   
Antti Huuskonen  2010  Järvenpään Uintiklubi            1:27.09   
Yaroslav Uzlyakov  2007  Tuusulan Uimaseura    40.35        1:27.10   
Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi    44.10        1:31.75   
10  Vertti Linnermo  2010  Tuusulan Uimaseura            1:34.78   
11  Toni Tavast  2007  Tuusulan Uimaseura            1:35.37   
Patrick Tiihonen  2006  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
                     
 
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    39.39        2:44.42   
Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura            2:45.84   
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    33.38        2:49.48   
                     
 
Laji 15, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eero Asikainen  2004  Tuusulan Uimaseura    32.22        2:29.00   
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi    39.10        1:24.60   
Anni Perälä  2007  Järvenpään Uintiklubi            1:43.72   
Jasmine Huttunen  2010  Tuusulan Uimaseura            1:50.74   
Tara Hallia  2010  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    34.84        1:15.09   
Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura            1:30.97   
Rasmus Myller  2009  Tuusulan Uimaseura            1:40.72   
Väinö Linnermo  2008  Tuusulan Uimaseura            1:41.56   
Patrick Tiihonen  2006  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
Antti Huuskonen  2010  Järvenpään Uintiklubi            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura            35.42   
Silvia Koskela  2007  Järvenpään Uintiklubi            45.32   
Åsa Kråkström  2004  Tuusulan Uimaseura            45.50   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura            46.71   
Lumi Arajuuri  2007  Tuusulan Uimaseura            51.10   
Enni Falk  2008  Tuusulan Uimaseura            53.14   
Melania Smirnova  2010  Järvenpään Uintiklubi            57.44   
Sophie Lahdensuo  2008  Tuusulan Uimaseura            58.12   
Anni Perälä  2007  Järvenpään Uintiklubi            59.53   
Viivi Paavola  2009  Järvenpään Uintiklubi            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ukko-Pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi            32.87   
Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi            35.36   
Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi            43.10   
Yaroslav Uzlyakov  2007  Tuusulan Uimaseura            48.87   
Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi            52.18   
Toni Tavast  2007  Tuusulan Uimaseura            55.14   
Antti Huuskonen  2010  Järvenpään Uintiklubi            1:03.33   
Patrick Tiihonen  2006  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
                     
 
Laji 21, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura    1:11.00  2:26.75  3:41.46    4:55.50   
Elina Syvänne  2004  Tuusulan Uimaseura    1:13.85  2:33.25      5:13.42   
                     
 
Laji 23, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    1:05.82  2:16.91      4:34.94   
Eero Asikainen  2004  Tuusulan Uimaseura    1:06.75  2:17.75  3:30.93    4:43.00   
Vinski Lång  2004  Tuusulan Uimaseura            5:12.75   
                     
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura            34.25   
Silvia Koskela  2007  Järvenpään Uintiklubi            39.03   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura            46.29   
Anni Perälä  2007  Järvenpään Uintiklubi            47.02   
Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi            48.44   
Tara Hallia  2010  Järvenpään Uintiklubi            52.06   
Viivi Paavola  2009  Järvenpään Uintiklubi            53.49   
                     
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura            31.81   
Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi            33.56   
Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi            36.10   
Joel Väisänen  2007  Tuusulan Uimaseura            45.61   
Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi            49.01   
Rasmus Myller  2009  Tuusulan Uimaseura            51.31   
Antti Huuskonen  2010  Järvenpään Uintiklubi            53.69   
Patrick Tiihonen  2006  Järvenpään Uintiklubi            DNS   
                     
 
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    37.44        1:20.37   
Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi            1:28.95   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura    47.80        1:41.41   
Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi    51.99        1:46.37   
Melania Smirnova  2010  Järvenpään Uintiklubi            2:05.97   
                     
 
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura            1:18.28   
Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    36.79        1:18.37   
Rasmus Myller  2009  Tuusulan Uimaseura            1:49.34   
Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi    54.08        1:54.82   
Joonas Salo  2004  Tuusulan Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tuusulan Uimaseura  Tulostusaika  22:43